60 lat to już historia czy tylko wspomnienie

Może Ci się również spodoba

12 komentarzy

 1. Marcin pisze:

  Na zdjęciu nr 1 i 2(na tarasie), na drugim planie widać budynek z kominami,wieżyczkami. To jest widok na ulicę Sadowa, fragment tego budynku to koszary wojskowe. Zresztą istniejące do dzisiaj ale te kominy, wieżyczki. co to jest?

 2. Maria Rybińska pisze:

  Przedszkole znajdowało się na terenie Gdańskiej Fabryki Opakowań Blaszanych,wejście do przedszkola było tylko przez portiernię.Kominy fabryczne należą do Blaszanki.

 3. Marcin pisze:

  Jest mi znane te przedszkole, ponieważ uczęszczałem do niego. Pamiętam również, że nie tylko wchodziłem do przedszkola przez portiernię koło głównej bramy „Blaszanki” lecz również przez budynek, który stał pomiędzy ulicą Sadową 15 a 4. Ten budynek został później wyburzony, na początku lat 80-tych. Stojąc na tarasie widocznym na zdjęcia, można mieć zabudowania „Blaszanki” za plecami, natomiast odwracając się można mieć zabudowania widocznie na ulicy Sadowej.

 4. Maria Rybińska pisze:

  Budynek na Sadowej był dyrekcją blaszanki.
  .

 5. Danusia pisze:

  Moja córka uczęszczała do tego przedszkola w latach 1993-1996. Prosze wyobrazić sobie, że zaledwie w ostatnia sobotę /14.11.2015/ spotkałyśmy w Centrum Handlowym dawną wychowawczynię córki – Panią Terenię. Czyli mniej-więcje jakies 19-cie lat odkąd Ola juz nie chodziła do przedszkola Blaszanki. Uściskałyśmy się we trzy serdecznie i wspominałyśmy dawne czasy. Ot, góra z górą- nie, ale czlowiek z czlowiekiem- zawsze 🙂

  • Maria Rybińska pisze:

   Ja często w okresie letnim spotykałam panią Jadzię,tę ze zdjęcia jest już po 80tce ale jeszcze pamięta swoich wychowanków. Pozdrawiam

 6. Anna pisze:

  Pracowalam w tej fabryce w ksiegowosci (platnosci) do roku 1979. Moj syn tez uczeszczal do tego przedszkola. Wyjechalam potem za granice i chcialabym sie dowiedziec w ktorym roku zamknieto ten zaklad i co sie stalo z dokumentami po zamknieciu.

 7. B.Sawicka pisze:

  Ja pamietam tego kamiennego żółwia, niestety za moich czasów nie był już fontanną, ale zawsze zastanawiałam się skąd on się tam wziął i czemu służył No i teraz wiem 🙂

 8. Wojciech Reflinski pisze:

  Mieszkalem w budynku ul. Sadowa 13 i chodzilem do tego przedszkola do roku 1958 kiedy to zaczalem chodzic do SP nr.4. Czy jest ktos kto ma zdjecia budynku ul. Sadowa 13? Moi rodzice pracowali w Blaszance.

 9. Wojciech Reflinski pisze:

  Tak to ten budynek, mieszkałem w środkowym mieszkaniu na najwyższym piętrze. Bardzo dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozmiar czcionki
Kontrast