Foto Irena pana Bruńca

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. Gwidon Twardowski pisze:

  Jestem prawie pewien,iz fotografia bylego zolnierza jst moj byly kolega Jozef Rudnicki.
  Od koniec lat 40-tych zamieszkiwal wraz z Matka oraz z przyrodnim rodzenstwem Zdzislawem
  oraz Mariola na ul. Sluza.

  • Marianna Romańska pisze:

   Panie Gwidonie mam pytanie,czy Juta Twardowska mieszkająca z rodzicami na przeciwko kościoła na ul.Łąkowej ,kilka „bram” od skrzyżowania z ulicą Śluzą.Mam zdjęcie Juty z dedykacją z roku 1956.Byłyśmy przyjaciółkami ze szkolnych lat.Potem rodzina Twardowskich wyprowadziła się…dokąd? mała luka w pamięci,ale coś mi świta,że do Niemiec.Sorry,jeżeli coś pokręciłam..

 2. Marianna Romańska pisze:

  Tu na tym skrzyżowaniu przesiadałam się z Kurzej z koleżankami na tramwaj w stronę Przeróbki,inaczej Trojan.aby dojechać na ul.Siennicką do Liceum Ogólnokształcącego nr.6 .Były to lata 1955-59 .Czasami pokonywałyśmy drogę do ogólniaka piechotką na skróty ulicą Sadową,przez plac,na którym z okazji 1 maja orkiestra wojskowa z pobliskich koszar przygrywała do tańca podczas zabawy na „dechach” .Idąc ul.Sadową dziewczęta w granatowych beretach a czerwonym otokiem spotykałyśmy się z niewybrednymi okrzykami żołnierzy z okien koszar.Szybko przemykałyśmy tą ulicą ,bo czasami coś leciało w naszą stronę z okna.Cztery lata tą trasą szybko przeleciały.

 3. Wojciech pisze:

  Na Lakowej 4 byl zaklad fotograficzny ktory ktory w latach szescdziesiatych (?) przenisl sie do przedproza/piwnicy na rogu Kusnierskiej i Dlugiego Targu i dzialal przez „wieki” jako „Kamera”. Czy ja jestem jedynym ktory pamieta ten fakt?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozmiar czcionki
Kontrast