Łąkowa 50

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. Beata Michno pisze:

  Byłam mieszkanką opisywanego budynku, mieszkałam w nim w latach 1952-1980, a moja mama do 2004 roku, właśnie na parterze. Pamiętam jego „lata świetności” ,niestety stopniowo ulegał degradacji (brak remontów, wizyty bywalców lokali gastronomicznych, które tam kolejno funkcjonowały (Pod kotwicą, Galeon, Kameralna), różni lokatorzy. Najbardziej żal mi pięknych drzwi wejściowych do budynku. Również mieszkania posiadały piękny wystrój. U nas był piękny, wielki narożny piec z licznymi ozdobami i gipsowe, eleganckie wykończenia sufitowe. Niestety bardzo wysokie mieszkania były trudne do ogrzania, bardzo opałochłonne piece wymieniano na mniejsze z elektrycznym wkładem, sukcesywnie znikały te stare. Bardzo żałuję, ale nie mam zachowanych zdjęć z tego okresu, obrazy zostały tylko w mojej pamięci…

 2. Wojciech pisze:

  Moj JavaScrip jest wlaczony ale zdjec ciagle nie widze „Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.”
  Prosze sprwadzcie swoje ustawienia.
  Mieszkalem na Chlodnej od 1951 roku i znam ten budynek glownie z punktu widzenia tego sklepu w piwnicy na rogu. Tak, na poczatku byl tam sklep spozywczy potem chyba „slawna” Kotwica z ktorej „wyziew” zmuszal na przechodzenie na druga strone ulicy. A po Kotwicy to tak jak w waszych opowiesciach. Na pewno byl sklep spozywczy bo do dzisiaj pamietam smak zepsutej chalwy albo blocku ktory nam tam sprzedano.

  Szczesliwego Nowego Roku

  • Opowiadacze Historii pisze:

   Panie Wojciechu – sprawdziliśmy na pięciu różnych przeglądarkach na dwóch komputerach i w telefonie – za każdym razem widzieliśmy wszystkie zdjęcia. Nie potrafimy powtórzyć tego błędu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozmiar czcionki
Kontrast