Miałem okazję poznać UNIMOR od podszewki

Może Ci się również spodoba

10 komentarzy

 1. V-12 pisze:

  Jak na kogoś, kto przepracował w Unimorze 17 lat, te wspomnienia są zbyt suche, krótkie. Spodziewałem się ciekawych opowieści z taśmy montażowej, jakieś nieznane fakty i tak dalej. A temat mnie ciekawi, bo lubuję się w sprzęcie Unimoru.

 2. Mark65 pisze:

  Może i to prawda… np.każdy pracownik przed przyjęciem na małą serię sprawdzany czy może na niej pracować(wymogi bezpieczeństwa).
  Żartowaliśmy z siebie mówiąc ” że jeśli dasz nam $$$( tu kwota/dodatek za pracę w dziale produkcji specjalnej) to Ci powiem co robię/produkujemy.
  Radiostacje wojskowe montowane na Starach, morskie, lotnicze, anteny, MSD „krowy”…
  Dodałbym jeszcze Piotra, Irka i …. ?
  Ciekawostka… cześć siedziby Unimoru na Rzeźnickiej, stanowiła ślepa uliczka … dawna ul.Gertrudy … obecnie udostępniona.
  Na wystawce produktów w dawnym Unimorze, trudno szukać wyrobów z W4/P2.
  Resztki małej serii na początku lat dziewięćdziesiątych przeniosły się na Kokoszki jako Unimor Radiocom.

  Ps. Mam jeszcze do odebrania w barze herbatę za którą zapłaciłem, ale chyba już ostygła.

 3. Anna Szu pisze:

  A ja bardzo dziękuję za te wspomnienia, gdyż niezmiernie ciekawi mnie hitoria mojej dzielnicy a mieszkam na Rzeźnickiej od urodzenia, czyli od roku ’86.
  Kiedyś z okna patrzyłam na Unimor teraz na Urząd Skarbowy.

  Pozdrawiam

 4. łezka w oku pisze:

  Ja miałem przyjemność pracować od roku 1969 przez lat 31 z hakiem na Rzeźnickiej , od T-18 do zwolnień grupowych na końcu działalności zakładu. Powiem krótko, pamiętam prawie wszystko co się działo w tym okresie-miałem styczność z wieloma różnymi ludźmi , od stojących konstruktorów z suwakiem w ręku przy tablicy kreślarskiej, do technologów i konstruktorów tworzących nowe „szaty” telewizorów na komputerach i zarazem tworząc programy na obrabiarki cyfrowe w narzędziowni. Wtedy to był duży skok technologiczny. Wielu moich kolegów różnych zawodów na tzw. warsztacie było wspaniałymi fachowcami w swoich zawodach łącznie z moją skromną osobą będąc potrzebnym „trybikem” w tej UNIMOR-owskiej braci. Potem już było tylko gorzej.

  • Opowiadacze Historii pisze:

   Da się Pan namówić na dalsze wspomnienia o Unimorze. 31 lat to mnóstwo czasu. Pana wiedza musi musi ogromna.

 5. Marek Chrzanowski pisze:

  Moja historia w Unimorze była podobna. Nie ukończyłem Technikum Łączności, upomniało się o mnie wojsko i po odbyciu służby wojskowej szukałem pracy. W wojsku zdobyłem uprawnienia radiotelegrafisty III kl a elektronika była moją pasją ale do Unimoru trzeba było mieć skierowanie z Urzędu Pracy. Ojca brat kupił 0,5l spirytusu i poszedł ze mną do U.P. – załatwił skierowanie. W maju 1969r zostałem zatrudniony w Unimorze jako radiomonter – na taśmie szła produkcja TV Alga. Potem ukończyłem Średnie Studium Zawodowe (z maturą) dla pracujących kier. elektroniczny, szkoła była na ul: Dolna Brama. Potem pracowałem w Kontroli Jakości, awansowałem na brygadzistę gdy Unimor przejął z Warszawy produkcję TV kolorowego. Do wspomnień poprzednika dodam że Unimor produkował radiolinie Korab i radiostacje szybowcowe. Dodam też że były dwa bufety, ten drugi z atrakcyjnym towarem bo prowadziły go „Konsumy” zaopatrujące kasyna milicyjne. W 1996r produkcję przeniesiono na Nowolipie – ul:Schuberta, pod szyldem Unimor TV Sp.zoo. W 1997r większość pracowników była już na zasiłku dla bezrobotnych. W mojej karierze był jeszcze epizod gdy zostałem wybrany do Rady pracowniczej i zostałem jej wice przewodniczącym lata1983-85, potem Delegat Samorządu lata 1987-89. W 1987r założyłem koło PTTK i posiadam trochę zdjęć. Trzeba dodać że na budynku Unimoru były tablice zakazu fotografowania i zdjęcia z tamtych czasów to unikaty. Koleje losu zapędziły mnie drugi raz do Unimoru gdy spółka szwedzka „QCOM” w której pracowałem wynajęła piętro po byłych taśmach produkcyjnych, uruchomiliśmy tam nowoczesne maszyny do produkcji płytek. elektronicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozmiar czcionki
Kontrast