Przyjedź Janku na przysięgę

Może Ci się również spodoba

14 komentarzy

 1. wladzio pisze:

  KBW – to znaczyło Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nie było tam WOP -u!

 2. Tangens pisze:

  Witam. Też miałem okazję służyć w tej jednostce, akurat po wyjściu Wacka do cywila, tzn. od jesieni 1977 do jesieni 1979. Szkoda, że nie ma z nim kontaktu, bo pewnie mielibyśmy sobie sporo do powiedzenia. Posiadam zdjęcie ze swojej przysięgi, o ile mnie pamięć nie myli było to 11 grudnia 1977, które oczywiście mogę udostępnić.

  • Opowiadacze Historii pisze:

   Z przyjemnością obejrzymy Pana zdjęcia. A może da się Pan namówić na spisanie swoich wspomnień z JW 3455. Pozdrawiamy.

  • JeTe pisze:

   Ròwnież w tym samym czasie służyłem w tej samej jednostce – po szkòłce wysłali mnie do Łodzi.
   Poproszę o przesłanie jeżeli to możliwe zdjęcia z przysięgi – jtechman55@wp.pl
   Pozdrawiam Jerzy Techman

 3. Sałata Sławek pisze:

  Służyłem w jesień 75 wiosna 77 starszy kapral w bateria 37 mam armat p-lot u p.por.Dtóżdża.Mimo różnych historia wspominam mile Okonek ,Mrzeżyno .Pozdrawiam „kombatantów”

 4. WIESŁAW pisze:

  Witam też służyłem w tej jednostce 3455 od maja do września 1969r.był to batalion szkolny pierwsza kompania w tym czasie było to jeszcze KBW mam dużo wspomnień z tego okresu miłych komicznych ale i tragicznych (zginął kolega z mojej kompani postrzelony przypadkowo podczas nauki o budowie broni do dzisiaj mam ten obraz leżącego koło moich stóp kolegi) po pięćdziesięciu latach byłem w tym miejscu wspomnienia powróciły.Nie ma już koszar jest szkoła MUZYCZNA pozdrawiam kolegów z tamtego czasu.

 5. Marek pisze:

  Byłem też w 1969 roku ale od września do grudnia, czyli kolejny pobór. Skończyłem szkołę podoficerską w stopniu kaprala. Malowałem plakaty pisałem ozdobnym pismem różne tam takie. Pamiętam ostrzeżenia żeby nie celować do kolegów bo może się skończyć tak jak to miało miejsce u ciebie. Była wyrwa w ścianie. Byłem tam po 50 latach w hotelu muzyka. Pozdrawiam wszystkich.

 6. Zdzisław pisze:

  Byłem w 1969 wrzesień grudzień z batalionie szkolnym.Bylo cieżko.Potem przenieśli Nas po egzaminac h do Inowrocławia

 7. Marek pisze:

  To ja też tam byłem w tym samym czasie. W grudniu Pojechalem do Koszalina jw 2703. Też po skończeniu szkółki podoficerskiej kaprali przenieśli w różne okolice polski jako dowódców drużyn. Później pod koniec służby jako st. kapral byłem d-cą plutonu. To była laba!! Wspominam ten okres z sentymentem.! Zdzichu Byliśmy napewno może w tym samym plutonie koto wie? Pozdrawiam Marek G.

 8. Andrzej pisze:

  Po szkole w Morągu przyszedłem do Gdańska służyłem w komp. czołgów były to lata 77/78 bardzo miło wspominam okres służby w tej jednostce. Pozdrawiam rezerwistów

 9. Jan pisze:

  Cześć koledzy, ja też byłem w tych koszarach w okresie wiosna 1969 do jesieni 1970. Zostałem przeniesiony ze szkółki w Ełku do kompanii saperów. W owym czasie była to jednostka Wojsk Obrony Wewnętrznej. Młodość zawsze wspomina się z rozrzewnieniem choćby była ona szara i byle jaka. Szczególnie kumpli, takich prawdziwych na śmierć i życie jakimi naprawdę byli. Przy okazji bycia w Gdańsku zawsze staram się odwiedzić to miejsce. Miałem nawet okazję kilkakrotnie mieszkać w Domu Muzyka. To druga część koszar – biała na przeciwko, kiedyś za pętlą tramwajową, dziś Akademia Muzyczna. Natomiast budynek ze zdjęcia obecnie jest przebudowywany na mieszkalny. Na dawnym parkingu samochodowym już stoi hotel i nowoczesne osiedle. Pozdrawiam wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozmiar czcionki
Kontrast