Pracownica Blaszanki przy linii produkcyjnej

17 września 1978 r. w 38. numerze tygodnika „Czas” ukazał się artykuł „Don Corleone składa ofertę” autorstwa jednego z mieszkańców Dolnego Miasta – Grzegorza Kurkiewicza. Temat dotyczył produkcji opakowań blaszanych w takich wytwórniach jak – Fabryka Farb i Lakierów w Dębicy, Fabryka Opakowań Blaszanych w Brzesku i… fabryka w Gdańsku. A tytułowy Don Corleone wziął się z takiego opisu

Mr Giacalone z „FMI Mecfond” w białym garniturze, elegancki i bardzo wymowny, przypominający Dona Corleone w latach młodości, zaczyna od stwierdzenia, iż nie można niczego zarzucać jakości maszyn, chociaż linia osiąga co najwyżej 86 procent wydajności (…).

Blaszanka - Nieznajoma Kobieta przy maszynie fmi Mecfond - 1978 r.Ale nas najbardziej zainteresowały dwa zdjęcia, którymi uzupełniono wspomniany artykuł.
Prezentację zaczniemy od pani z krótkimi włosami, w okularach, która pozuje do zdjęcia właśnie przy wspomnianej maszynie linii produkcyjnej fmi MECFOND. A może wcale nie pozuje, tylko autentycznie przy niej pracuje…
Artykuł pochodzi z końca lata 1978 r. i dotyczy świeżej w tamtym okresie inwestycji w Blaszance, można więc podejrzewać, że zdjęcie powstało w tym samym roku, a nawet być może w czasie tej samej pory roku.

Jak zwykle w takich przypadkach – zwracamy się o pomoc do wszystkich, którzy mogą nam coś więcej powiedzieć na temat tej osoby. A może Ona sama do nas napisze lub zadzwoni i zdradzi nam więcej szczegółów na temat tego prasowego zdjęcia…

Poszukiwana pracownica Blaszanki ze zdjęcia

Autor tekstu – Jacek Górski.
Zdjęcie pochodzi z oryginalnego numeru gazety „Czas”, która znajduje się w kolekcji Opowiadaczy Historii Dolnego Miasta w Gdańsku. Jego autorem był Zygmunt Grabowiecki.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Kazik pisze:

    Linia produkcyjna fimi mecfond produkcja puszek do oleju selektor dla rafineri gdanskiej przy lini stoi P Bozena W..h

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *