Nie pamiętam mojego pierwszego dnia. Zresztą co się dziwić było to 50 lat temu. A dokładniej 50 lat 1 miesiąc i 9 dni. Stary budynek szkoły nr 3, którą kilka lat wcześniej ukończyła moja siostra...
Była sobie szkoła. A właściwie dwie… obok siebie. Jak to na dawne czasy przystało (czyli na początek XX w) – osobno dla chłopców i osobno dla dziewcząt. Dla upamiętnienia takiej historycznej chwili dla Niederstadt jak...
Obserwuj:
Witamy
Bardzo chcielibyśmy, aby ten internetowy serwis „Opowiadacze Historii Dolnego Miasta w Gdańsku” zintegrował lokalną społeczność wokół odnajdywania oraz szerokiej prezentacji historii, codzienności, przyszłości Dolnego Miasta oraz walorów dzielnicy, opierając się na wspomnieniach i losach jej mieszkańców oraz planowanych i aktualnych wydarzeniach.